Антон Савов – Тони Мамата е пуснат предсрочно на свобода, показва проверка на „Галерия”
Дясната ръка на Златко Баретата влезе в затвора на 12 юли и един от малкото знакови босове, които опознаха килията отвътре. Няколко дни Върховният съд потвърди присъдата му от 4 години и половина лишаване от свобода заради ръководството на банда за дрога до 2009г. Делото се точи 7 години, в които Тони бе на свобода срещу парична гаранция.
Като начало е бил тикнат в софийския пандиз, за да се адаптира и след това да бъде преместен. До това обаче не се стигна, тъй като молбата му за предсрочно освобождаване е уважени и де факто от 4 години и половина е излежал 2 и половина в предварителния арест. Една от причините да бъде предсрочно освободен е здравословното му състояние. От години той страда от диабет и хипертония. За краткото време прекарано в затвора, Антон бил примерен, изпълнявал всички нареждания на администрацията и не влизал в конфликти с останалите.
Пандизчиите имали респект от него, защото Мамата е легенда в подземния свят и човекът, който е най-близо до Златко Баретата.